annabellomorrison
annabellomorrison annabellomorrison
  • 13-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you bought 12.6 gallons of gasoline as $1.20 per gallon, how much did the gasoline cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-11-2021

Answer:

15.12$

Step-by-step explanation:

Gallons = 12.6

Cost = $1.20

Gasoline Cost = ??

12.6 ×1.20

=15.12

Hence, gasoline will cost 15.12 $

pls mark me as brainliest! :D

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me plz
There is a cross-dresser looking for perfume inside the mall where you are working. As the sales clerk, how will you address the customer properly to avoid disc
An outfit is on sale for 25% off the original price. If the original price is $39.99, what is the sale price? ​
What were some of Muhammad's complaints or issues with the citizens of Makkah?
Now, you need to decide on ideas you’ll use to support your position. Here’s what you should do to identify these ideas: 1. Choose three ideas you think are str
Hep help help a lay done 5 more
0.54 + 0.27 = O 0.71 O 0.81 0.92 0.98
Definition of home 1. 2.
Oliver drove the first 90 miles of his journey in 1.5 hours and the remaining 120 miles in 3 hours. What was the total average speed. (answer in mph)
A cube has a volume of 216cm/3.what is the area of the base of the cube