as1kopo6pelovito as1kopo6pelovito
  • 11-01-2017
  • Mathematics
contestada

Daniel paid $5.00 for 5 organic peaches

Respuesta :

LegitGurl LegitGurl
  • 11-01-2017
Each organic peach costs $1.00
Answer Link
Jessica489 Jessica489
  • 11-01-2017
Each peach would cost one dollar
Answer Link

Otras preguntas

In the book moon over manifest, what do moments of trouble reveal about what kind of person is Abilene tucker?
detailed description on "Teacher as an agent of change"
Use the diagram to solve for x.
Suppose the amount of water vapor in the atmosphere increased. How could this change cause feedback effects that could increase the original change?
Un resumen de lo que es la aceleracion
Statistics question Walmart claims that their checkout scanners correctly price 98.9% of the items sold. How many items would you expect to buy, on average, to
Jason's family drinks 2 1/2 gallons of milk in 4 days. How many gallons of milk does he drink in a day
The balance in Joshua's account after 4 weeks is $32.50. Over the next 5 weeks he plans to deposit $25 each week for mowing his neighbor's yard and bought a new
Write a function in any form that would match the graph shown below 
Exercice 2 (4 points) Construire le patron de cette pyramide sur une feuille de papier blanc. 5.5 cm 5 cm 6 cm 7 cm 6.5 cm 4.5 cm