halanaTHEfallen
halanaTHEfallen halanaTHEfallen
  • 11-01-2017
  • Mathematics
contestada

Choice A: 5 ounces of raisins for $1.49 Choice B: 12 ounces of raisins for $3.59 Choice A Choice B The unit rates are equal. The unit rates cannot be determined.

Respuesta :

KenzieSixx
KenzieSixx KenzieSixx
  • 11-01-2017
1.49x=3.59 12 ounces
Answer Link
naquinfreeman09
naquinfreeman09 naquinfreeman09
  • 01-11-2021

Answer:

I believe the answer is A

Step-by-step explanation:

Other branlys and also the lesson

Answer Link

Otras preguntas

what is the 4 types of inorganic chemical reactions ????,and what is the two types of organic chemical reactions????
name two reasons why Indus Valley Civilization may have ended
please help me......
How did speculators profit when the government paid its debt?
What is the relationship between environmental conditions and enzyme function?
What advantage did its control of french indochina give japan in attacks starting on december 7, 1941?
Why won't the newspaper office print Major Kovaloff's advertisement? A. because major kovaloff doesn't have enough money to pay for the ad B. because the newspa
When the outliers are removed, how does the mean change? dot plot with 1 on 18, 2 on 38, 1 on 40, 3 on 44, 1 on 46, 1 on 48
How many molecules of water are there in one mile of h20
which of the following best discribes equality colony ? A. it was a place where socialists hoped to build a community based on sharingB. it was a place where ev