s192253 s192253
  • 12-12-2021
  • Mathematics
contestada

if 10 apples cost $1 how much would it cost per Apple

Respuesta :

6338081
6338081 6338081
  • 12-12-2021

Answer:

10 cents per apple

Step-by-step explanation:

1 divided by 10 which is 1. And move the decimal one place to the left, leaving you with .1 or 0.1 or 0.10

Answer Link

Otras preguntas

An amusement park ride travels up and down. What is the distance traveled by the ride between 16s and 24s?
what is the nature of a covalent bond formed between two similar atoms and two unlike atoms.state with examples
C)(3i)(3i) I need it now
ASCs use ________________________ to bundle all supplies, medications, and other components of a service
A simple PM network has three activities, D, E, and F. D is an immediate predecessor of E and of F. E is an immediate predecessor of F. The activity durations a
un volant est constitue dun cylindre
which of the following expressions is equivalent to 2^x 3?
sketch the domain of the given functions. (i) f(x, y) = √ x y − √ x − 3
4. Which sense organ helps you tell the difference in size of objects? a) tongue b) ear c) eye d) nose
PORS is an isosceles trapezoid and M Answers are 148 31 124 59