oreoalldae oreoalldae
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for P pounds of venison if each pound cost $3.25

Respuesta :

SpaghettiSprung SpaghettiSprung
  • 12-01-2017
3.25 per pound

3.25 x1=3.25

3.25x2=6.50

3.25x3=9.75
Answer Link

Otras preguntas

How is the detail of the speaker being asked to eat in the kitchen important to the theme from I too sing America best supports the answer to part A
Stutz Department Store will buy 10 pairs of sunglasses if the price is $81 per pair and 30 pairs if the price is $31. The supplier of the sunglasses is willing
a • a • a • a Please answer!!!
What was one result of the development of cities along river basins? a movement away from the elaborate bureaucracies that had defined small villages a steep de
1. Why does the author include the section about her mom at the beginning of the excerpt? a. Because the author wants to highlight the importance of privacy. e
1. What did you learn about the Monkey King Legend? 2. Why do you think the author of Love, Hate, and Other Filters wrote her novel?
write a verbal expression for n + 16
What is the equation of the parabola that intersects the x-axis at points (-8,0) and (8,0)? a. x^2+64 b. x^2-64 c. x^2-16x+64 d. x^2-16x-64
Perform each conversion 5.88 dL to liters ​
Question 7 (1 point) Fill in the blank with the correct form of the reflexive verb and pronoun. Los estudiantes mucho. (levantarse)