Seudónimo Seudónimo
  • 13-01-2017
  • Mathematics
contestada

cheese costs 4.50 per pound. how much does 3 pounds of cheese cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 13-01-2017
3 lbs at 4.50 per lb = (4.50 * 3) = 13.50 <==
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-12-2020

Answer:

13.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which is an accurate description of total war as it was practiced during the Civil War? A. the deliberate murder of enemy civilians B. the intentional destructi
How do you write 9.14 X 10^-5 in standard form?
what kind of sentence is Sometimes movie stars attend the festival. a sentence or a fragment
-1 6/15 - 7 3/10 what is it as a fraction and decimal
Solve the equation: x + 7/8 = 4
What led to the construction of the Berlin Wall? (Points : 1) The Soviets wanted to show their military might. People were leaving West Berlin for the eastern z
Which was a strength Andrew Johnson brought to the presidency? A. readiness to compromise B. loyalty to the Union C. willingness to accept advice D. commitment
The Cultural Revolution ultimately failed because people began to seriously question communism. famine killed millions of people nationwide. human rights viola
Mood is also sometimes called ______. atmosphere attitude tone
What literary device is Shakespeare most obviously using in Capulet's speech? . . . . . Tush! I will stir about, And all things shall be well, I warrant thee, w