jtjt60884
jtjt60884 jtjt60884
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

Joel bought 1.25 pounds of apples. Apples cost $0.88 per pound. How much did Joel spend on apples?
​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-01-2022

Answer:

$1.10.

Step-by-step explanation:

0.88 * 1.25.

Answer Link
natlone22
natlone22 natlone22
  • 17-03-2022

Answer:

$1.10

Step-by-step explanation:

1.25*.88

Answer Link

Otras preguntas

Give that (x+2) us a factor is 2x^2+kx-10, which of the following is the value of k? A- -3 B- 3 C- 1 D- -1
Solve for x: 5x + 15 = 28 A. forty-three over five B. thirteen over five C. 13 D. 43
1- What did Richard Nixon hope his presidential legacy would be? A). His foreign policy achievements B). His ratification of the Twenty-sixth amendment C). Th
The main mast of a fishing boat is supported by a sturdy rope that extends from the top of the mast to the deck. If the mast is 20ft tall and the rope attached
Which phylum includes animals that lack tissues? Cnidaria Porifera Platyhelminthes Arthropoda Chordata
The democracy in place in Rome was considered
The spoke of a wheel reaches from the center of the wheel to its rim. If the circumference of the rim of the wheel is 42 inches, how long is each spoke? Round y
Onychia is an inflammation of the
What famous American writer of the 1800s is credited with having a major influence on Gothic writers?
An agreement between the people and their leaders in which the people agree to give up some liberties so that other liberties are protected is called