tritonanderson084
tritonanderson084 tritonanderson084
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

Can anybody help me with my work

Can anybody help me with my work class=

Respuesta :

PERCYthePanda
PERCYthePanda PERCYthePanda
  • 11-01-2022

Answer:

$5.70

Step-by-step explanation:

Because the 5 pains cost $4.25, just divide the value by 5 to find the cost of a single pane ($2.85), then multiply that by 2 to find the value of the 2 new panes ($5.70)

Answer Link

Otras preguntas

Which best explains a desirable outcome for energy efficiency? A) a low second law efficiency due to use of a low efficiency furnace B) a high second law effici
Answer ASAP, will give brainliest
Velocity is a description of an object’s _____.
In its most recent annual report, Appalachian Beverages reported current assets of $70,300 and a current ratio of 1.90. Assume that the following transactions w
A young sumo wrestler decided to go on a special high-protein diet to gain weight rapidly. When he started his diet, he weighed 79.5 kilograms. He gained weight
Angles L and M are supplementary. What is the sum of their measures? The sum of the measures of angles L and M is
Johnson & Coleman has created a new line of premium quality writing desks. The company marketed the product by highlighting its durability and functionality
Which of the following choices best describes the purpose of the Sugar Act?
What directly causes the Athenians to hide in their homes? A) the return of spring B) the arrival of the Cretan soldiers C) the arrival of Theseu D) the oppress
Find the quotient. (5x4 – 3x2 + 4) ÷ (x + 1)