alicesmith10785
alicesmith10785 alicesmith10785
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

At the market, 9 apples cost $4.00. How much does 10 apples cost?

Respuesta :

jaymiller1031
jaymiller1031 jaymiller1031
  • 11-01-2022

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

Each apple is 2.25

Answer Link

Otras preguntas

Biggest lake In the world?
What is true about party politics? O A. People care more about the candidates than about the party's politics. B. People frequently change political parties dep
The radius of the circle is increasing at a rate of 1 meter per day and the sides of the square are increasing at a rate of 3 meters per day. When the radius is
2 liters is equivalent to how many ounces
What was the effect of the repeated lines on the previous slide?
In “The Nose” by Nikolai Gogol how does the pacing of the story create mystery?
16.50 and pays 20.00 in cash the change due is
Q2) Answer the following:1- Expression d=i++; causes:a. The value of i incremented by 1b- The value of i assigned to dC- The value of i assigned to d then i inc
What was turning point of WW2 for the Russians Stalingrad or Kursk.
Describe a precaution a person can take to avoid HIV exposure or transmission, and evaluate the effectiveness of this precaution. (2 points)