cshaw6888 cshaw6888
  • 13-01-2022
  • Mathematics
contestada

18 gallons of gas cost $45.54. What is the unit rate for 1 gallon of gas?

Respuesta :

rozyhisham rozyhisham
  • 15-01-2022

Answer:

2.53

Step-by-step explanation:

divison

Answer Link

Otras preguntas

what is the name of the smallest pyramid called(ancient Egyptian)pleaseeeeeee answer to me​
A way of combining elements to stress the difference between these elements
life is tough and the sooner you agree you learn how to cope withit, the better for you. Do you agree. why or why not​
Solve -x/3 ≥ 5. x ≥ 15 x ≤ 15 x ≥ - 15 x ≤ - 15 Apex
Is the number 3 squared rational?
Pls pls help 11 points
All of the following describe the Catholic Church in the Middle Ages EXCEPT: Group of answer choices powerful wealthy a part of the culture small
When is non-Experimental research used
5c.) Use this to calculate the area of a square that has perimeter 18 units.
What two words for “goodbye” in French are borrowed from other languages?