lowery90 lowery90
  • 13-01-2022
  • Mathematics
contestada

???????????????????????????

 class=

Respuesta :

henryhuangbc
henryhuangbc henryhuangbc
  • 13-01-2022

Answer:

11/9

Step-by-step explanation:

Additive inverse is just another overly-complicated word for opposite. The answer is 11/9.

Answer Link

Otras preguntas

at fantasy flowers, a dozen roses sells for $27. what is the cost of each rose
describe three british actions the colonists interpreted as signs of a british intention to take away their liberty
If B is be midpoint of AC, and AC = 8x - 20 find BC
A bullet is fired at 2398 ft/s. What is this in units of miles/hr?
An appliance store offered gift cards to people making purchases. If a customer purchased a microwave, they received a $25 gift card. If a customer purchased
Kevin needs to remember what he learned in today's classes. his memory of the material is most likely to be facilitated by
Nineteen ounces of gold cost $7,700.70. Find the unit rate in dollars per ounce. The unite rate in dollars per ounce is
please help me with this math question i'm not good at math and i don't understand this well
How do you do 4 and 6? Can you guys tell me step by step? Thanks :)
∠RQT is a straight angle. What are m∠RQS and m∠TQS?