Seudónimo Seudónimo
  • 13-01-2022
  • Mathematics
contestada

A bag of eight oranges costs
$1.28. How much does each
· orange cost?

Respuesta :

bunnyb0n3z bunnyb0n3z
  • 13-01-2022
The answer is 16 cents i believe
Answer Link

Otras preguntas

explain the process of digestion of food in small intestine of man​
Find (g*f)(3) f(x)=|x+2| g(x)=-x² A -25 B 1 C 4 D -15
can you help me with this ​
Dr. Hermit believes that antibiotic creams help reduce the spread of disease, _______ Dr. Samsa has a completely opposite opinion and feels that antibiotic crea
Which exception is the best example of an appeal to ethos
are the two triangles similar or not?​
While on vacation, you purchase 4 identical t-shirts for some friends and a watch for yourself, all for $75. You know that the watch cost $25. How much did each
Why might European explorers have been drawn to Central Africa?
Olivia read a book. She started on page 20 and each minute she read 3 minutes. Let g(n) be the page Olivia was on at the beginning of the nth minute. G is a seq
Imagine your barn owl produces 2 owl pellets per day, how much does the owl consume per day?