idrisswalker2 idrisswalker2
  • 13-01-2022
  • Mathematics
contestada


You are buying 3.5 lbs of grapes. They are on sale for $1.19/1b. How much should the grapes cost?

Respuesta :

jose2017127
jose2017127 jose2017127
  • 13-01-2022
$4.17 your welcome


Because you rounded
Answer Link

Otras preguntas

Find the equation of the ellipse with the following properties. The ellipse with x-intercepts (5, 0) and (-5, 0); y-intercepts (0, 3) and (0, -3).
What is the force that acts on an object and opposes its motion called?
Maria's school raised 23,240 in magazine sales and Cole's school raised 16,502. About how much more money did Maria's school raise?
PLEASE HELP ! I will reward brainliest
Is it a crime to threaten the life of a representative in ga?
How to solve this problem given?
A line perpendicular to y= -1/2x-1 and passes through the point (-3,6).. Write an equation of the line
if something is on sale for 35% off the original price and the sale price is 2.73, what is the original price?
Carpeting costs 9.99 a yard. If jan buys 17.4 yards, how much will it cost her (round your anwser to the nearest hundreth
What effect did shays rebellion have on the governance of the united states?