dedremason dedremason
  • 10-02-2022
  • Mathematics
contestada

Chase and Sara went to the candy store. Chase bought {6}6 pieces of fudge and {3}3 pieces of bubble gum for a total of ${18.00}18.00. Write an equation using {f}f for cost of fudge and {g}g for cost of gum. (No spaces, just numbers and symbols.)

Respuesta :

Pericak Pericak
  • 10-02-2022
6f+3g=18

Hopefully this helps you
Answer Link

Otras preguntas

Select the three sums equivalent to 13/ 8.
Which polynomial represents the difference below (8x2+9) - (6x2+2x+2)
Select the three sums equivalent to 13/ 8.
In the ancient Roman Republic, Mount Etna and Mount Vesuvius provided many different productive resources. They were rich in timber and fertile soil from volcan
Which of the following points is on a circle if its center is (-13,-12) and a point on the circumference is (-17, -12)? A. (-17,-13) B. (-9, -17) C. (-12, 13)
Why is it important to have all your childhood vaccinations even though the possibility of getting one of those diseases is not great?
Create a table of values then graph the following equation: x + 2 = y
What is composting? How does it help the environment?
Which of the following statements about irregular verbs is correct? A. The rules about irregular verbs are simple and easy to learn. B. To change tenses,
Need help on 5 please!!!!!!