hawaiibusgirl
hawaiibusgirl hawaiibusgirl
  • 11-03-2022
  • Mathematics
contestada

Asap! I’ll mark you brainlest
What does How much did each candy bar cost?





Add
Subtract
Divide
Multiply

Asap Ill mark you brainlest What does How much did each candy bar cost Add Subtract Divide Multiply class=

Respuesta :

yashiraj127
yashiraj127 yashiraj127
  • 11-03-2022

Answer:

One candy bar cost $4.02

Step-by-step explanation:

14.19 - 5.79 = 8.4 (total candy bar cost)

8.4 / 2 = 4.2 cost of one candy bar

Answer Link
nahom247
nahom247 nahom247
  • 11-03-2022

Answer:

4.2

Step-by-step explanation:

14.18-5.79 = 8.4

8.4/2 = 4.2

Answer Link

Otras preguntas

Q: Industrialization was an economic process, but it also transformed American society and politics, why?
how to solve it? ​please help me
What conclusion can be made based on the temperatures of soil, sand, water, and air in Section 1 of the experiment? Did your results support your hypothesis? Wh
I don’t know how to answer these, can anyone answer any of them?
Choose the graph of the linear equation, 30x + 75y = 300?
8) What is the manipulated variable in this experiment?
15. Period of peace in the Roman Empire that was marked by many cultural achievements, like the construction of the Coliseum. (pg.184) to run
A scale on a map shows that 3 centimeters represents 10 kilometers. What number of centimeters on the map represents an actual distance of 25 kilometers? centi
why did people take the mormon trail in the 1840s?
Write an equation of the line below.