dejawhittingham dejawhittingham
  • 12-04-2022
  • Mathematics
contestada

I bought 10 bananas. Each bonana weighed 50 grams. If the price for bananas was $6.50 per kilogram, how much did I pay?​

Respuesta :

rainingsoupysauce rainingsoupysauce
  • 12-04-2022

Answer:

$ 3.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A particular computer takes 11 minutes to download a 33​-minute TV show. How long will it take the computer to download a 2​-hour ​movie?
Select the best translation for the following term or phrase. ¿Qué pasa después de eso? How big is the giant? Who is the owner of the house? What happens after
Choose the best word to complete the sentence. I used the to measure the angles. a. vegetal b. tessellation C. compass d. polygon
Students in the science lab are measuring the mass of an object on a triple beam balance. The object has a mass of 38 grams. Complete the table below with the a
Help me solve the following question. When you solve for the variable, you will end up with a false statement, like 0 = 2, for an equation with infinite solutio
Pay attention to what happens to the things around you as you go about your day. Describe THREE examples of Newton’s third law in action (use different ones fro
In the "Lunch Tray Adventures": Qui a la personnalité la plus sarcastique dans cet épisode? Morgan Sandy les extra-terrestres O le bouton jaune
Can anyone answer this simplify question
what is the common difference of 4,-3,-10,17 ?​
what is sigma notation of 3 + 7 + 11 + 15 + 19​