jadenvaca7 jadenvaca7
  • 12-05-2022
  • Mathematics
contestada

need the answer asap

need the answer asap class=

Respuesta :

MasterChief8065
MasterChief8065 MasterChief8065
  • 12-05-2022

Answer:

The price for ounce is: $0.25 and she bought 16 ounces of straberris

Step-by-step explanation:

If you have 16 ounces and its 4 dollars you do 4/16 to get 0.25

Answer Link

Otras preguntas

C(squared)L(squared) + 100v(squared) = 100c(squared)I have to solve for L
C(squared)L(squared) + 100v(squared) = 100c(squared)I have to solve for L
Search results for "A shipment of 18 cars, some weighing 3,000 pounds, and the others weighing 5,000 pounds each. Together the shipment has a total weight of 30
Why does land heat up more faster than water?
Why does land heat up more faster than water?
How does 4/15=14/n? What does n equal?
C(squared)L(squared) + 100v(squared) = 100c(squared)I have to solve for L
C(squared)L(squared) + 100v(squared) = 100c(squared)I have to solve for L
What is the quotient of -1 4/5 and 2 1/4?
What kind of particles make up compound