OGMack
OGMack OGMack
  • 10-02-2017
  • Mathematics
contestada

Oatmeal cost 1.73 per pound how much would 2.6 pounds cost

Respuesta :

Nabeelpu Nabeelpu
  • 10-02-2017
cost 1.73 per pound 
find 
how much would 2.6 pounds cost
2.6×1.73
=4.498

Answer Link

Otras preguntas

why was it important for no individual Allied Power to make peace with the Axis countries?
A speaker vibrates at a frequency of 200 Hz. What is its period
On my homework it says "find the missing dimension of the circle," so if the circumference is 43.5 inches, the diameter is __? My teachers didn't explain this
How can You friend electrons, protons and neutrons in an element?
mean of 7,3,4,6,9,2,3,5,3
which is not a basic function of a cell? A) storing energy B) releasing energy C) destroying energy D) obtaining energy
let n = 4, what is the value of 7 x 6 + n x 2? (A) 50 (B)92 (C)98 (D)140
Marks: 3 Which type of question can you answer by connecting the dots and piecing together information from a text? (3 points) Choose one answer. a. literal b.
What are the responsibilities of the region of the brain highlighted below? a. Controlling voluntary body movements, processing information from sense organs, t
karina ran 8 laps around a circular track with a radius of 20 m. how far did she run?