jr021 jr021
  • 12-04-2017
  • Mathematics
contestada

Joslyn wants to buy 4 packs of pens for $12.00 each and a pack of pencils for &6.00. How much money does she need

Respuesta :

Figs23
Figs23 Figs23
  • 12-04-2017
$54 is your answer

You multiply $12.00 by 4 packs of pens and then add $6.00 for the pencils.
Answer Link

Otras preguntas

Explain how the loop of henle enhances water conservation by the kidney. describe the countercurrent mechanisms of the loop of henle.
How does the tRNA molecule differ from mRNA in shape
Which theme does the radio broadcast of The War of the Worlds develop that is also in the book version of the story? A. Humans should be prepared for an alie
The Middle East is a group of countries from three different continents clustered together based on culture. this grouping is called a? A.) Location B.) Region
Whats the surface area? WILL GIVE BRAINIEST!
plz help ill give u branlist
(Please help, in quiz rn) which equation in point-slope form contains the point (-2, -6) and has slope -4? A. y - 6= -4(x - 2) B. y + 6 = -4(x + 2) C. y - 2 = -
If exy = 3, then what is dy/dx at the point (1, ln3)?
Please helpp!! Due soon
As a result of late-18th- and early-19th century Industrialization in Europe, A) the family bond was forever strengthened. B) poor laborers were able to attain