vian621 vian621
  • 11-05-2017
  • Mathematics
contestada

On Tuesday, Wendy and her friend purchased 3 sandwiches and 2 drink for $15.75. On Friday, Wendy purchased 2 sandwiches and 1 drink at the same restaurant for $9.85. How much does one sandwich cost?

Respuesta :

jdhdbdbddndnd jdhdbdbddndnd
  • 11-05-2017
Answer is going to be 4.12
Answer Link

Otras preguntas

The same chemical protection clothing can be used for all chemicals a. True b. false
What is transferred by a force moving an object through a distance? A. force B. mass C. motion D. energy
SomeOne Who Is Courteous Is?
rewrite in different words I was recently made aware of your available Bank Teller position. I am currently working towards a Bachelor of Science in Business Ma
advise a friend who responds to conflict by AVOIDANCE on why it is not healthy in sustaining positive relationship
Find the product of 543 and 36. A. 507 B. 19,548 C. 15.08 D. 579
when world war 1 began the official state policy was ?
how many time greater is 7000 than 700
patrick read 20 pages of his book in 4 hours . Todd read 25 pages in 5 hours. Did both at the same rate?
Joseph drives 125 miles in 2 and 1/2 hours. At the same rate,how far will he be able to travel in 6 hours