cap101
cap101 cap101
  • 12-05-2017
  • Mathematics
contestada

Help me please with this question

Help me please with this question class=

Respuesta :

em169 em169
  • 12-05-2017
okay, i will help you.
Answer Link

Otras preguntas

Julie buys 2kg of apples and 7kg of pears for £12.70.the pears cost £1.30 per kg.what is the price per kg of the apples?​
if 24.65 rounded to the nearest decimal number is
cast of Romeo and Juliet​
x + 3y < -18 5x + 2y <14
The failure of the cotton industry caused many Loyalists to leave the Bahamas in the early 1800's where did they go?
This excerpt is from remarks President Lyndon B. Johnson made at the signing of the Voting Rights Act of 1965. This act flows from a clear and simple wrong. Its
Pizz Piz large ch add it add 2 15. MP Use Math Tools Pizza Palace charges $x for a large cheese pizza and an additional fee based on the number of toppings orde
Simplify by writing the expression without absolute value bars |x+7| for x>-7
Zhang lei tracked the size of the bear population in a nature reserve. The first year, there were 1000 bears. Sadly, the population lost 10% of its size each ye
What is bad about steroids ?​