alexmejias345
alexmejias345 alexmejias345
  • 12-06-2017
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

Joshua1236Payne
Joshua1236Payne Joshua1236Payne
  • 12-06-2017
$2.16 per 0.9 pounds of granola

Answer Link
meanmemer1999
meanmemer1999 meanmemer1999
  • 12-06-2017
It would be $0.375 for the cost of 0.9 pounds of granola.
Answer Link

Otras preguntas

Explain how you would calculate the total change in bond energy for the reaction H2 + Cl2 -> 2HCl. How would you know if the reaction was endothermic or exot
Find the value of x.
Which nonrenewable energy resource is found in the greatest abundance in the United States?.
1. What is the difference between the steady beat and the rhythm? 2. How can we tell if a song is in 3/4 time or 4/4 time? Make sure to mention what we can do w
Dimples (D) are a dominant trait. Two parents with dimples have 3 children, one with dimples and 2 with no dimples. Determine the genotypes of all the members o
what is the answer?
How long does a missed payment on a mortgage stay on a consumer’s credit report? A 2 years C 7 years B 10 years D 5 years
Sandra bought 4 pounds of sweet potatoes for $5.36. What is the cost per pound of the sweet potatoes?
Pretty please help me with this! Mrs. Kelly is taking her dog, Shadow, for a walk. Shadow sees another dog and gets excited and starts to pull forward. If Shado
A site on an enzyme other than the active site that can bind molecules and influence the shape of the active site is referred to as a(n)