RuthieG RuthieG
  • 11-09-2017
  • Mathematics
contestada

Hank bought 2.4 pounds of apples each pound cost 1.95 how much did hank spend on the apples

Respuesta :

AidanMcDaniel08
AidanMcDaniel08 AidanMcDaniel08
  • 11-09-2017
$4.68 because 2.4 multiplied by 1.95 equal 4.68.
Answer Link

Otras preguntas

9, 14, 7, 9, 3, 12, 5,4 Find the mean and median travel times for these students. If necessary, round your answers to the nearest tenth Mean: _ minutes Median:
In a crash test, a car with a mass of 1600 kg is initially moving at a speed of 20 m/s just before it collides with a barrier. The final speed of the car after
Aniyah has 10 1/3 feet of ribbon. She wants to cut the ribbon into 1 2/5 size pieces. How many full pieces of ribbon can she cut? helpppp
Charlie drove 469 miles in 7 hours. At the same rate, how long would it take him to drive 871 miles?
Analyze the following data: 3, 14,14, 16, 17, 19, 21, 24 If the outlier is removed, what is the range? A) 10 B) 12 C) 21 D) 18
Please help will give Brain
A line that has a slope of 1/3 and passes through the point (-9,5)
I need help with this Music Appreciation class.
PLEASE HELP I AM BEING TIMED!!! Don’t listen to my opponent when she claims to care about ordinary workers. She is independently wealthy, and we’ve all known ri
Determine the domain on which the following function is increasing. Will give brainlist if correct