aubribowen04 aubribowen04
  • 12-09-2017
  • Mathematics
contestada

at fantasy flowers, a dozen roses sells for $27. what is the cost of each rose

Respuesta :

Ripsidus
Ripsidus Ripsidus
  • 12-09-2017
27/12=2.25$ costs one rose
Answer Link

Otras preguntas

what is 1.078-6.35 show ur work
Explain the reasons for the increase in the water tariffs​
BRAINLIEST TO CORRECT QUICK
What is the volume of the pyramid shown in the diagram? A. 12 B. 15 C. 21 D.45
List resource you can utilize if you are experiencing technology issued
work out and simplify where possible 5/18 + 4/9
One clue that a paragraph lacks enough supporting details is that its sentences are wordy O True O False
excessive use of fertilizers make soil unfertile. true or false​
#Question 4: #Use a variable to represent the name of a food. You are then going to print this variable four times. Before you do, Print the food out and includ
Javier’s cell phone bill for the month of July was $185. He pays a monthly fee of $35 plus $.50 per minute. Javier calculates that he must have used no more tha