lolaovo1 lolaovo1
  • 11-10-2017
  • Mathematics
contestada

Five cans for six dollars or eight cans for cans $10

Respuesta :

Mrsaylatuck
Mrsaylatuck Mrsaylatuck
  • 11-10-2017
if this is for a better deal if you made the prices the same so instead of 5 for six itd be 50 for $60 and 8 for $10 would be 48 for $60 obviously 5 for 6 is the best choice. thats just how i was taught i hoped this helps 

Answer Link

Otras preguntas

The set of all whole numbers not greater than 5
How does cell theory affect the study of biology? Research is less efficient because you have to repeat an experiment on cells in non-living things. Research is
what is the simple future of -He has completed his work.​
Someone pls help me ASAP I’ll give brainiest! :)
what were the main three countries that explored and settled in the "new world"? A. England, France, and Germany B. England, Mexico and Canada C. England, Fran
You buy a container of cat litter for $11.50 and a bag of cat food for x dollars. The total purchase is $16.80, which includes 5% sales tax. Write and solve an
Explain this if you can and thank you:)
someone help me with this question
Nội dung hiện tại đơn - Công thức - Cách dùng - Trạng từ được sử dụng
A cube measures 1 cm on an edge. What is the surface area of the cube? That same cube is sliced into smaller cubes each measuring 1 mm on an edge. What is the t