courtneycnnoxqcqw courtneycnnoxqcqw
  • 12-10-2017
  • Mathematics
contestada

Whole wheat bread costs$2.06/lb.

How much would 3.8lb of whole wheat bread cost?'

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-10-2017
2.06 times 3.8 equals ($7.828).
Answer Link
CorruptedDirewolf
CorruptedDirewolf CorruptedDirewolf
  • 12-10-2017
2.06 times 3.8 is  7.828. You can round up the product since you can't round down, to 7.83, which then means 3.8lb of whole wheat bread would cost $7.83 in total.

A = $7.83
Answer Link

Otras preguntas

Need help with a math question
Need help with a math question
When constructing a perpendicular line through a point on a line, how can you verify that the lines constructed are perpendicular?
Type the correct answer in the box. Use numerals instead of words. If necessary, use / for the fraction bar. The roots of an equation are x = -1 ± i. The equati
Which of the following themes is NOT explored in the text?(Don Quixote: Allegory) A)the perils of reading to much B)the clash between fantasy and reality C)cour
Given f(x) = 3x-1/2 , solve for f−1(4).
The main goal of the truman doctrine was to
Are materials that dissolve in water hydrophobic or hydrophilic
θωθ™ Which of the following changes did Shakespeare NOT make when he adapted the text for his play? He changed the verse form. He altered the timeframe. He incr
A geologist determines that a sample of a mineral can't be scratched by a steel nail but can be scratched by a masonry drill bit. Based on this information, th