jdkelsey2013oz6f0y jdkelsey2013oz6f0y
  • 10-11-2017
  • Mathematics
contestada

Three pounds of shrimp costs 16.47 at the grocery store. ? is the unit price of the shrimp in dollars per pound

Respuesta :

emnicfish123 emnicfish123
  • 10-11-2017
the answer is $5.49. hope that helps
Answer Link

Otras preguntas

Is it possible for a composite number to have more than one prime factorization?
“population thinking” is central to the evolutionary thinking of
The field of psychology that explores the neurological mechanisms that underlie mental processes such as learning, memory, intelligence, and emotion is ________
Name and explain the theory of social change proposed by Herbert spencer
Social commentary includes A. personal feelings about matters. B. observations on the plot's events. C. emotional responses to exterior action
Solve for pi : C = 2 pi r. (1 point) pi equals 2 times C over r pi equals C over quantity 2 times r pi equals C over r pi equals r times C over 2
How did humanism contradict medieval attitudes towards Christianity?
There are several types of maps, depending on the __________ of the map
Define the term renaissance. why is there controversy among scholars over the meaning of the term
can someone help me