hs180806
hs180806
12-01-2018
Mathematics
contestada
Please help me with this problem and explain
Respuesta :
onedirectionrul
onedirectionrul
12-01-2018
So you start by thinking, it's $3 per person, where n represents people, plus an additional $60 cleaning fee, that's separate.
So the answer is D
, because the tickets cost $3 a person, with the one time $60 fee. Hope this helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 64+ )
Otras preguntas
What are the biggest obstacles facing walmart and other foreign retailers in india?
Which feature, if available, allows you to share your smartphone's cellular data connection with just a single computer?
What is the thickest layer of Earth, composed of molten rock? A. Asthenosphere B. Mantle C. Lithosphere D. Inner Core
Recent studies indicate that coffee drinkers have a reduced incidence of symptoms of
In a class of 6060 students, 4040 are democrats, 1010 are business majors, and 33 of the business majors are democrats. if one student is randomly selected f
Interpreting new sensory information within the framework of a past memory illustrates ______.
Part c if exena applies a force of 220 n at the edge of the door and perpendicular to it, how much time t does it take her to close the door?
Inhaling through the nostrils is preferred over inhaling through the mouth because
In this lesson we looked at examples of propaganda posters from World War II. Write a paragraph in which you evaluate how effective this method of persuasion is
The nurse is assessing a young couple planning to start a family. What should the nurse tell the couple about the change that they will have to encounter in the