dcarlosaguirre9937 dcarlosaguirre9937
  • 12-02-2018
  • Mathematics
contestada

A 12-oz can of soda pop costs eighty-nine cents. a 2.00 l bottle of the same variety of soda pop costs $2.29. how many times more expensive it is to buy the 12-oz can of pop compared to buying it in a 2.00 l bottle?

Respuesta :

0ddb0y
0ddb0y 0ddb0y
  • 12-02-2018
a dollar and forty cents
Answer Link

Otras preguntas

why haven't europeans used maritime routes before age of exploration
the common cold is caused by a virus. true or false.
A stop sign is in the shape of a regular octagon. what is the measure of each angle on the sign? A. 115 B. 170 C. 135 D. 120
the is the root of the nail from which keratinized cells grow.
The expression I/pt represents the rate of interest being charged if a loan of P dollars for T years in the interest to be paid. Find the rate if a $520 loan fo
it's important to match your exercise shoes with the type of exercise in which you will be participating. true or false.
una oracion con derrapar
what does 7/4 minus 5/3 equal
What is restaurant standard? Cheers ;)
Life criteria Definition