GhostGirl1
GhostGirl1 GhostGirl1
  • 13-01-2016
  • Mathematics
contestada

Five notebooks cost $20. At this rate, how much would 2 notebooks cost

Respuesta :

Billymkhoi
Billymkhoi Billymkhoi
  • 13-01-2016
2 notebooks* ($20/ 5 notebooks)= $8.
(Note that the unit cancels out so you get the answer)

Final answer: $8~
Answer Link

Otras preguntas

explain  fajan's rule
explain  fajan's rule
explain  fajan's rule
explain  fajan's rule
explain  fajan's rule
explain  fajan's rule
explain  fajan's rule
explain  fajan's rule
explain  fajan's rule
explain  fajan's rule