hannah100
hannah100 hannah100
  • 13-01-2016
  • Mathematics
contestada

what is $11.49 for 3 packages

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-01-2016
The unit rate for each package would be $3.83 because $11.49 divided by 3 equals $3.83
Answer Link
Billymkhoi
Billymkhoi Billymkhoi
  • 13-01-2016
$11.49/ 3 packages= $3.83/package

The final answer is $3.83/package~
Answer Link

Otras preguntas

with appropriate pronoun____________ man took the bat.
what do we mean when we say Q=ne please explain breifly ?
Jim has three times as many comic books as Charles. Charles has 2/3 as many books as Bob. Bob has 27 books. How many comic books does Jim have?
where is nassal cavity located in our body.
what does B.O.D.M.A.S. or B.E.D.M.A.S. mean?
Dustin collects football cards. He sells some of his cards. The prices are listed here. $3, $5, $5, $8, $8, $10, $10, $10, $40 What is their mean (average) pric
with appropriate pronoun____________ man took the bat.
what happens in hydrolysis during photosynthesis ? plz ans in elaborate form
can you tell me what is papyrus?
which part of roots is involved in the exchange of respiratory gases