bethanydavidson9634 bethanydavidson9634
  • 10-04-2018
  • Mathematics
contestada

M and M, Inc. produces a product that has a variable cost of $4.20 per unit. The companys fixed costs are $45,600.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-04-2018
Let the number of products be x.

Total cost = 45600 + 4.2x
Answer Link

Otras preguntas

How did machines speed up  textile manufacturing
in rabbits, black fur is dominant over white fur.  Show the cross of a heterozygous black male with a homozygous white female.
rewrite the expression without using grouping symbols. -6(8+12)
do you know 3 prime numbers that equal 32
do you know 3 prime numbers that equal 32
what times what equal 16?
what times what equal 16?
Why did the Virginia Company give settlers the right to self-government?
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital c
Can water and pebbles form a solution?