owen4hunt101 owen4hunt101
  • 12-04-2018
  • Mathematics
contestada

it cost 3.99 for 25 fl. is or 6.99 for 90fl. oz which is a better buy

Respuesta :

faith05taylorp67tx1
faith05taylorp67tx1 faith05taylorp67tx1
  • 12-04-2018
6.99 90floz bc its lager and better
Answer Link
ptk238 ptk238
  • 13-04-2018
6.99 for 90fl is a better buy
Answer Link

Otras preguntas

During a conservation-of-water experiment, 8-year-old Emme can focus on several aspects of the problem and relate them, rather than centering on just one aspect
I really need help ASAP!
A manufacturing company produces valves in various sizes and shapes. One particular valve plate is supposed to have a tensile strength of 5 pounds per millimete
a bag of walnuts was 9 pounds. how many 1/4 of a pound servings are there in a bag. with step by step explanation please
Tim wraps presents at a local gift shop. If its takes 2.5 meters of wrapping paper per present, how many can Tim wrap is he has 50 meters of wrapping paper?
How to answer these I’m really stuck
An artist is making a mural by reproducing a painting at a different scale. The original painting is 10 1/2 inches long and 4 inches wide. The mural will cover
How do the Ural Mountains affect the distribution of climate regions in Russia?
The distribution of resistance for resistors of a certain type is known to be normal, with 10% of all resistors having a resistance exceeding 10.256 ohms and 5%
Two cars collide at right angles and stick together as they skid to a stop. Car 1 has a mass of 1300 kg and a speed of 21 km/h to the east. Car 2 has a mass of