haleymaalis
haleymaalis haleymaalis
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

Madelyn buys 3 bottles of orange juice at the corner store for a total cost of $2.31. If
each bottle costs the same amount, how much is each bottle of juice?

Respuesta :

btsjiminjuice
btsjiminjuice btsjiminjuice
  • 10-12-2020

Answer: 0.77 cents

Step-by-step explanation:

$2.31 divided by 3 is 0.77 cents :)

Answer Link

Otras preguntas

The speed of a racing boat changes from 0 ft/s to 264 ft/s in six seconds. What is the acceleration of the boat in ft/s squared? Use the acceleration formula a=
Help me to understand this: V=lwh; l=14, w=8, h=3 (volume of a rectangular box)
is there air resistance in space?........HELP!!!!!
a car travels 83 7/10 miles on 2 1/4 gallons of fuel. which is the best estimate of the car travels on one gallon of fuel
if the force of friction is acting on the sliding crate is 100 N how much force will be applied to maintain a constant velocity? what will the net force be acti
Find the proportion. Test is worth 50 points; test score of 84%
what key factors led to the American victory at Saratoga
what is hume's fork?
What is the former name of the Manhattan area?
How do you solve B(x) = 18-0.5x with x being -2, 0, 5