1056139 1056139
  • 10-06-2021
  • Mathematics
contestada

If a litre of juice costs 85, what would be the cost of 4 litres of juice?​

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 10-06-2021

Answer:

340

Step-by-step explanation:

To find the cost of 4 liters of juices, take the cost of 1 liter and multiply by 4

4 *85 = 340

Answer Link
Аноним Аноним
  • 10-06-2021

Answer: It's $340

Step-by-step explanation:

4 liters of juice - 3 liters = 1 liter

Multiply 1 liter by 4 = 340 (4 x 85)

Answer: $340

Answer Link

Otras preguntas

a time of relentless stress or tension is a
which type of leadership style is most helpful in emergency situations? a. authoritarian b. coaching c. delegative d. democratic
what is the cost of 2 kilograms of flour is 3 kilograms cost $4.86 in the unit price for each package of flour is the same
is the square root of 136 a rational number
ernesto and his family went to dinner, the tax is 6% of the price of the meal. ernesto leaves an 18% tip. with tax and tip the total cost is $72.39. write an
How is it possible to get three precise but inaccurate measurements of the same volume of water
which is an example of how you can be proactive about your personal health and wellness?
Convert the volume 8.06 in.3 to m3, recalling that1in. =2.54cmand100cm=1m. Answer in units of m3.
A _____ administrator is responsible for managing computers that are connected to a shared printer
in a small oak tree, the biomass of insects makes up 3000 kilograms. this is 4% of the total biomass of the tree. what is the total biomass of the tree?