autumnvsqz1
autumnvsqz1 autumnvsqz1
  • 10-05-2022
  • Mathematics
contestada

Jack bought 26 yards of fabric for $75 how much would 96 yards of the same fabric cost what is the rate per yard

Respuesta :

katlyngilbert21 katlyngilbert21
  • 10-05-2022

Answer:

225

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

During the cold war, the policy that discouraged attack by threatening nuclear war was what?
What did the Ku klux klan advocate?
a bakery offers a sale price of $3.50 for 4 muffins. What is the price per dozen?
Joshua delivered 30 hives to the local fruit farm if the farmer has paid to use 5 percent of the total number of Joshua's hives how many hives does Joshua have
How did greek thinkers, artists, and writers explore the nature of the universe and people's place in it?
evaluate the expression 16a squared-4b when a equals 1/4 and b equals 6
What factors influence how a person votes in an election?
A substance that yields a cation plus the hydroxyl ion in water is a(n)_____.
tell ma the answer to the correct anwser to what is unitary
Are wetlands and estuaries more similar or different? Defend your opinion.