aundrayarandolph
aundrayarandolph aundrayarandolph
  • 10-06-2022
  • Mathematics
contestada

need help! please be quick, love you

need help please be quick love you class=

Respuesta :

zibahkeshiro
zibahkeshiro zibahkeshiro
  • 10-06-2022

Answer:

The answer is option A

Step-by-step explanation:

The solution is in the image

Ver imagen zibahkeshiro
Answer Link

Otras preguntas

Use a ratio to compare the values. Simplify the ratio. 12 yd to 20 ft A. 5 : 9 B. 3 : 5 C. 5 : 3 D. 9 : 5
On a scale drawing with a scale of 1 cm:3 m, the height of a tree is 5cm. How tall is the actual tree?
a bakery offers a sale price of $3.50 for 4 muffins. What is the price per dozen?
if j=12, what is j/3+3?
Jake's dad bought a lawnmower for $648.52. Which shows this amount in expanded form ? A: (6 X100) + ( 4x10) + (8x1) +(5 x 10) + (2 x 1) B: (6x100) + (8x1) + (4x
tell ma the answer to the correct anwser to what is unitary
what is 36/64 in its simplest form
Which state is farther North ,Washington or Oregon ?
Jayson’s car can go 300 miles on 12.5 gallons of gasoline. How far can he drive on 42 gallons of gas?
What cause Napoleon to pull his troops from Spain